Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Programowanie dla dzieci online.

Programowanie dla dzieci online.

Ostatni czas pokazał, że chyba wreszcie jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję, która przenosi dotychczasowe życie odbywające się od lat w standardowy sposób, na platformy cyfrowe, gdzie łączy wszystkich sieć. Jedną z dziedzin, która powoli wkraczała w nasze życie w formie cyfrowej, a teraz przeżywa prawdziwy boom, jest edukacja. Głównie ta najmłodszych, która do tej pory odbywała się jednak w większej mierze stacjonarnie.

My także od pewnego czasu mieliśmy zamiar rozszerzyć naszą ofertę o możliwości online, powoli wprowadzając pojedyncze grupy zadowolonych z możliwości słuchaczy. Czekaliśmy na dobry moment, by wystartować i tak teraz pełną parą ruszamy do działania! W naszej ofercie znajdziecie już nie tylko stacjonarny kurs programowania dla dzieci w Bydgoszczy, ale także zajęcia kodowania online.

Czy nauka programowania dla dzieci online jest tak samo efektywna, jak kursy stacjonarne?

Z naszych doświadczeń wynika, że odpowiedni materiał pojawiający się na kursie przez Internet pozwala na nabycie wyjątkowo wysokich programistycznych umiejętności, zupełnie nieodstających od tych, jakie na koniec kursów mają nasi uczniowie biorący udział lekcjach stacjonarnych.

Poprzez sieć da się przekazać tak samo wysoki poziom wiedzy, różnica tkwi wyłącznie w tym, jakie są możliwości podczas lekcji online, jeżeli chodzi o przekuwanie w praktykę oraz jakie jest nastawienie młodego słuchacza do nauki nowych rzeczy, gdyż potrzeba tu nieco więcej samodyscypliny.

Ciekawym argumentem dla nauki online jest także to, że młody słuchacz mający dostęp do domowego komputera musi wykrzesać z siebie, tę nieraz podkreślaną przez nas technologiczną śmiałość, aby móc w pełni cieszyć się przedstawionym na kursach materiałem.

Dla kogo nauka programowania online?

Przede wszystkim dla dzieci młodzieży oraz ich rodzin, które chcą w ten sposób zaoszczędzić czasu czy problemów związanych z dojazdami na miejsce organizowanych kursów stacjonarnych.

Mowa tu w dużej mierze o młodych ludziach z mniejszych miejscowości, ale także tych, którzy ogólnie potrzebują dużego zaangażowania środków do dostania się na lekcje. Możliwość po prostu włączenia komputera i w pełni korzystania z możliwości, jakie daje sieć, nie wymaga angażowania dodatkowego czasu, kosztów czy uwagi.

Pamiętajmy także po prostu o tych, którzy preferują naukę domu. Kurs programowania dla dzieci online to świetna sprawa, aby zacząć rozwijać się samodzielnie, mając przy okazji mentora i znajomych, którzy chętnie pomogą, sami znajdują w nas pomoc, jak i pozwolą na rozwój poprzez pracę w grupie.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *