Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Bydgoszcz

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Bydgoszcz

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

Pytania o zajęcia dodatkowe dla dzieci to coraz częściej poruszany temat w środowiskach rodziców, nauczycieli i pedagogów. Zajęć, głównie w większych miastach jest naprawdę sporo. Wybór nie ogranicza się wyłącznie do rodzaju aktywności, ale też spraw organizacyjnych, takich jak częstotliwość lekcji, wielkość grupy, dostęp do materiałów. Można spotkać na swojej drodze naprawdę świetne oferty, za małe pieniądze, jak i średnio zorganizowane zajęcia w cenach takich, że będą to fundusze na rozwój naszego dziecka wyrzucone błoto. Żeby wybrać to, co będzie najlepsze, dobrze jest przejrzeć różne oferty, zajrzeć na zaufane strony i poczytać opinie rodziców lub samych uczestników na temat tego, jak bardzo zadowoleni są wyboru tych, a nie innych zajęć.

Co dla rodziców, którzy szukają opcji na ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci? Bydgoszcz ma sporo do zaoferowania, a my przyjrzymy się pojedynczym propozycjom. No to zaczynamy.

Nauka języka

Jak zajęcia dodatkowe dla dzieci, to muszą znaleźć się na naszej liście zajęcia językowe. Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia popołudniowe uczące języka obcego? Poznawanie innego języka ma niesamowity wpływ na rozwój mózgu. Niezależnie od wieku, uczenie się języka pomaga w kształceniu umiejętności przyswajania wiedzy, słów itp. z każdego zakresu. Jednak to najmłodsi odnoszą najwięcej sukcesów edukacyjnych w momencie, kiedy od przedszkolnych lat uczestniczą w lekcjach nauki języka. Dzieci dwujęzyczne, mają lepszą podzielność uwagi, potrafią się skoncentrować na zadaniu i przyswajają o wiele więcej materiału, niż rówieśnicy niemający dostępu do tego typu zajęć. Dla nas ciekawie jawi się oferta zajęć językowych w bydgoskim Regnum – Domu Edukacyjno – Kulturalnym. Jest tam możliwość nauki języków w grupach, jak i indywidualnie. Zajęcia prowadzone są dla dzieci od trzeciego roku życia, aż po grupy dla nastolatków.

Poznawanie świata przez zabawę

Poznawanie świata za pomocą budowania go samemu? Jasne! Przede wszystkim przy wykorzystaniu klocków LEGO. Ciekawie zorganizowane zajęcia z różnych dziedzin nauki, podczas których materiał przekazywany jest w innowacyjny sposób. Każdy musi zbudować go sobie sam! Nie da się uogólnić tego typu aktywności, gdyż zajęcia pozaszkolne w EduKonstruktor są w miarę unikalne. Jednak na pewno co możemy o nich powiedzieć to to, że zwiększają kreatywność, zdolności manualne i pozwalają na zapamiętanie nawet niuansów poszczególnych zagadnień właśnie dzięki potrzebie skupienia się na ich stworzeniu. Ciekawe podejście i nauka przez zabawę? Dla nas bardzo!

Aktywność fizyczna

Trochę ruchu nikomu nie zaszkodziło, a najmłodszemu pokoleniu na pewno pomoże. W dzisiejszych czasach coraz mniej stawia się na aktywność ruchową, a wszelakie zajęcia dodatkowe dla dzieci są ukierunkowane raczej na rozwój intelektualny, Nie ma w tym nic złego, ale należy pamiętać, że ruch nadal jest ważny, W przeciwnym razie nawet już najmłodsi są narażeni na choroby cywilizacyjne, takie jak nadwaga czy nawet otyłość, a także cukrzyca. Poza tym zajęcia sportowe i ruchowe poprawiają kondycję dzieci, a wykonywane pod czujnym okiem trenerów poprawiają postawę, wzmacniają sylwetkę i mięśnie, często zaniedbane poprzez wielogodzinne siedzenie nieruchomo. Co nam może zaoferować Bydgoszcz? Zwróciliśmy uwagę na zajęcia z Capoeiry, które są świetnym połączeniem ruchu, sztuk walki i tańca. W ten sposób zajęcia rozwijają na wiele sposobów. Możemy je znaleźć w Akademii Mungo.

Zajęcia z programowania

Jedną z dziedzin życia, która wspomaga rozwój mózgu, połączeń neuronowych oraz ułatwia naukę wszelakich innych rzeczy, jest oczywiście matematyka – królowa nauk. Wraz z nią na podium plasują się inne powiązane z nią przedmioty ścisłe. Wśród nich znajduje się stosunkowo nowy kierunek (nowy jak na ogół nauki), którym jest informatyka. Zajęcia informatyczne to opcja na świetny rozwój już od najmłodszych lat. Jednak w czasach, gdy już 2-3 letnie maluchy umieją posługiwać się tabletem, muszą one pójść nieco dalej. Stąd coraz większa potrzeba, aby zajęcia popołudniowe dla dzieci uczyły je programowania. Tego typu umiejętności zdobywane od najmłodszych lat zdecydowanie wpływają na ogólny rozwój, jak i dają szanse na znalezienie pasji i niezwykle ciekawego zajęcia w przyszłym życiu zawodowym. Zapraszamy na organizowane przez nas już od kilku lat warsztaty programowania dla dzieci w Zaprogramowani.com. Aby dowiedzieć się więcej, wystarczy przejść tutaj.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci – czy warto?

Zajęcia dodatkowe dla dzieci warto wybierać niezależnie od tego, czy uczą konkretnych umiejętności, czy opierają się na wspomaganiu ogólnego rozwoju dziecka albo poznawaniu interesujących je w tej chwili możliwości. Dobrze zorganizowane kursy i zajęcia pozaszkolne zdecydowanie przyniosą wiele korzyści, które odbiją się nie tylko na wspaniałych wspomnieniach z dzieciństwa, ale i lepszemu przystosowaniu dla nauki szkolnej i pracy zawodowej.


Komentarze

  1. Anya

    Bardzo fajny artykuł. Może być bardzo przydatnym podsumowaniem dla rodziców, którzy nie bardzo wiedzą jak szukać czegoś co ma sens. Ja od siebie dodam, że wysłanie dziecka na zajęcia dodatkowe nie musi być wyborem tylko jednej aktywności, no chyba że dziecko nie da rady i nie chce więcej. Spokojnie można zapewnić mu 2-3 fascynujące popołudnia, które nie będą sprawiać, że będzie czuło się przytłoczone nadmiarem obowiązków.

    Odpowiedz


  2. Panna Migotka

    A ja po prostu polecę warsztaty programowania dla dzieci u was. Wysłałam na nie już oboje dzieci i polecam każdemu. Świetna atmosfera, super nauczyciele, duuuuużo wiedzy a to wszytko za całkiem małe pieniądze 🙂

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *